środa, 23 września 2015

Zaklinacz Dzieci:)
Będąc w ciąży interesowałam się głównie tym jak w okresie płodowym rozwija się mój maluszek oraz tym, co mogę zrobić ze sobą, aby Jemu była jak najlepiej w moim brzuszku:) Natomiast po urodzeniu, skupiłam się na tym, aby jak najlepiej wspierać Jego rozwój. W  rodzinie nie było wcześniej małych dzieci, więc moje doświadczenie w opiece i stymulowaniu noworodków było znikome.  Adaś rozwijał się bardzo dobrze, ale ja ciągle miałam wrażenie, że mogę jeszcze coś robić, jeszcze bardziej wspierać Jego rozwój. Szukałam informacji jak prawidłowo Go pielęgnować, odżywiać,  nosić, jak prawidłowo się z Nim bawić, jak ćwiczyć itd... - szaleństwo :)
Internet pełen jest różnorakich informacji dotyczących opieki i pielęgnacji maluchów, ale niejednokrotnie informacje te są mało profesjonalne, cząstkowe, pisane przez osoby anonimowe, które nie wzbudzają zaufania. W końcu polecono mi publikacje oraz filmiki znanego i cenionego fizjoterapeuty - Pawła Zawitkowskiego. Jako, że środowisko fizjoterapeutów ( z racji wykształcenia) nie jest mi obce:) przeprowadziłam wywiad środowiskowy hmm, poczytałam, pooglądałam i w konsekwencji nabrałam olbrzymiego zaufania do Pana Pawła. To prawdziwy "zaklinacz dzieci". Mówi się, że dzieci mają szósty zmysł i często wyczuwają przyjazne im osoby - coś w tym jest:)

Polecam Wam szczególnie dwie publikacje Pana Pawła Zawitkowskiego. Obie książki to skarbnica wiedzy, ale zostały napisane bardzo przystępnym językiem. Czytając nie można oprzeć się wrażeniu, że Pan Paweł oprócz olbrzymiej wiedzy i doświadczenia ma także duże poczucie humoru, dystans do siebie i rewelacyjne podejście do dzieci.

Pierwsza: "Mama, Tato, co Ty na to?" Bogato ilustrowana książka o opiece, pielęgnacji i rozwoju maluszka. Do książki dołączono ponad 3 godzinny film na DVD.
Publikacja przeznaczona jest dla świeżo upieczonych rodziców dzieci od urodzenia do 18 miesięcy, dla przyszłych rodziców, mam w ciąży, ale także dla ich bliskich i osób zawodowo zajmujących się dziećmi.
Książka, to wyczerpująca i ciekawa opowieść o rozwoju niemowląt, ale także o rozwoju dziecka w okresie płodowym, to poradnik o opiece i pielęgnacji małych dzieci, o ich potrzebach i możliwościach. Książka to również setki podpowiedzi jak radzić sobie z codziennymi problemami, odpowiedzi na niepokoje i wątpliwości rodziców. Pan Paweł do współpracy zaprosił również specjalistów: neurolog, psycholog, logopeda i behawiorysta zwierząt.

Druga: „Mamo, tato, co Ty na to? 3” To kolejna pozycja z tej serii, autorstwa Pawła Zawitkowskiego. Do książki również dołączono 4 godzinny film na DVD.  Zarówno książka jak i film są opisem uwarunkowań i kolei rozwoju niemowląt i małych dzieci, ale przede wszystkim zbiorem ponad 500 odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania i problemy, z którymi stykają się w codziennej opiece i pielęgnacji od narodzin po wiek przedszkolny swych pociech. Problemy te są w fachowy i przystępny sposób omawiane przez specjalistów zaproszonych do współpracy: pediatrów, neonatologa, neurologa, gastroenterologa, fizjoterapeutę, ortopedę, psychologa dziecięcego, położną, logopedę, lekarza weterynarii i behawiorystę zwierząt. Całość zawiera dogłębną analizę najnowszych doniesień na temat zdrowia i rozwoju małych dzieci oraz mnóstwo relacji i pomysłów związanych z trendami zdrowego i aktywnego rodzicielstwa .

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam Pawła Zawitkowskiego. W ciąży także oglądałam jego filmiki w necie. Super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest rewelacyjny! właściwy człowiek na właściwym miejscu:) Buziaki

   Usuń
 2. Znam osobiście Pana Pawła i naprawde polecam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pawła Zawitkowskiego kojarzymy z różnych spotkań blogowych. Na pewno w przyszłości zaopatrzymy się w obie książki.

  OdpowiedzUsuń